9 ledna

Hubnutí jako novoroční předsevzetí? Jak to letos konečně nevzdat

0  komentářů

Nový rok je něco jako nový začátek. Taková pomyslná čára, od které se můžeš odrazit a začít dělat některé věci jinak – něco změnit, začít dělat nebo naopak přestat dělat a díky tomu mít život, jaký chceš. Možná si přeješ trochu zhubnout, zbavit se toho tuku na břiše a začít žít zdravěji?

 

Známe to všechny – jak jde o hubnutí, chtěly bychom to urychlit…

V lednu si dáme předsevzetí, že budeme hubnout, ale ztroskotá to dřív, než stihne přijít jaro… Proč? Protože nám jako lidem chybí jedna velmi důležitá vlastnost – trpělivost. Nic není hned a u hubnutí to platí dvojnásob!

Ideální rychlost hubnutí je 0,5 kg za týden. Ale vzpomeň jsi, jestli sis náhodou při minulé snaze zhubnout neříkala, že bys to chtěla trochu urychlit a byla nervózní, že nehubneš tak, jak sis představovala? A možná sis ještě snížila příjem, jenže potom to nevydržela, přejedla se a hubnutí bylo to tam?

Rychlé hubnutí má i svá rizika

Při rychlém úbytku hmotnosti hrozí nejen, že to nevydržíš, ale také zdravotní problémy. Zvyšování koncentrace krevních tuků při hubnutí totiž zvyšuje zátěž na játra a ledviny. Navíc při nedostatku antioxidantů (= zvýšeném oxidačním stresu) hrozí v takové situaci zvýšená podpora rizika aterosklerotických pochodů. To proto, že během omezeného kalorického přijmu dojde už tak k omezení důležitých vitamínů, minerálních látek, fytochemických látek a dalších živin a pokud budeš ještě v tom sníženém množství nedávat pozornost kvalitě stravy (aneb dám si tu snickersku, protože se mi to vejde do maker a holt si nedám ten salát s kuřecím masem), bude to platit o to víc.

Pojď na hubnutí letos jinak…

Je určitě vhodné kontrolovat svou energetickou bilanci (poměr příjem / výdej), ale zkus to letos jinak – pojď hubnout pomalu a stabilně! Jedině tak tě bude zdravý životní styl opravdu bavit a jedině tak si budeš moct výsledky trvale udržet. Jednoduše buď konzistentní, trpělivá a nesnaž se nic urychlit – to je to oč tu kráčí! A uvidíš, že výsledky tvé snahy o vysněnou postavu na sebe nenechají dlouho čekat a snadno si je udržíš! <img draggable=

Nezapomeň, že hubnutí bude vždy efektivnější a rychlejší, když k úpravám jídelníčku zařadíš jakoukoliv pohybovou aktivitu. To je jeden z mých 6 každodenních návyků, jak si udržuji štíhlou postavu. <img draggable=

A to nejdůležitější. Přistupuj s láskou k sobě i k jídlu. Jedině tak bude nový režim a všechny tvé cíle dlouhodobě udržitelné!

Pokud by jsi na hubnutí nechtěla být sama, chtěla nastavit správný příjem, podpořit a motivovat, zamluv si u mě místečko na osobním koučinku ve Strong Beauty. A spolu zamakáme na tvé vysněné postavě! <img draggable=


Mohlo by se ti také líbit

Jak na zdravé a bezpečné opalování?

Jak na zdravé a bezpečné opalování?
Sem hoď svůj koment

Tvá e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
Sleduj mě na Instagramu