12 února

6 každodenních návyků pro udržení štíhlé postavy a zdraví

0  komentářů

Ahojky holky! V tomhle videu jsem se s vámi rozhodla podělit o svoje tajemství! <img draggable= Respektive o svých 6 zdravých každodenních návyků, díky kterým si udržuji štíhlou postavu bez omezování a restrikcí! <img draggable=

 

1. Pitný režim

Pomáhá z těla odplavovat toxiny a hydratovat ho. Pokud nepiješ, tělo se laicky řečeno začne bát nedostatku vody, a v tom důsledku ji začne zadržovat. Pak můžeš vypadat „zalitě“. Mimo to dostatečný pitný režim je i prevencí zácpy, podporuje správné trávení a správnou funkci metabolismu.

 

2. Zdravá strava

Není pochyb o tom, že proto, aby mohlo tvé tělo prospívat, je potřeba dodávat mu jen tu nejlepší výživu. Pokud své tělo nebudeš neustále trápit, budeš mu dodávat to správné palivo plné mikroživin, není jiná možnost, než že bude prosperovat a s tvou trpělivostí se ti časem odmění.

Pokud si přeješ shodit nějaké to kilčo a není tvým cílem se jen udržovat, tak není proti ničemu dát si kontrolovanou redukci, tedy cíleně přijímat méně energie než vydáš. Ovšem je důležité postupovat vždy šetrně ke zdraví, vnímat své tělo, jeho potřeby a reakce a dle toho postupovat. Rozhodně v kalorickém deficitu nesmíš zůstávat nepřiměřeně dlouhou dobu.

 

3. Pohyb

Ten by měl být nedílnou součástí našich životů, a samozřejmě tu nemluvím jen o trénování, ale i o tom nejpřirozenějším pro naše těla, čímž je chůze. Chůze podporuje tvůj každodenní větší výdej – pomáhá ti udržovat tvou figuru, lepší pohyb střev (podpora trávení) a snižuje riziko srdečních onemocnění a mrtvice.

Posilovacím tréninkem zase zvýšíš podíl svalové složky, která během každodenního fungování spotřebovává větší množství energie a ty díky tomu spálíš více kalorií! Pomáhá nakopnout a rozjet tvůj metabolismus. Během stárnutí navíc dochází k atrofii/rozpadu kosterního svalstva. Pokud tomu chceš předejít, tak bys měla zařadit posilovací trénink, protože ten je skvělou prevencí a kosterní svaly starších lidí si v reakci na silový trénink jednoznačně více zachovávají svou správnou funkci.

 

4. Spánek

Pokud budeš svůj spánek zanedbávat a budeš každý den unavená, je pravděpodobnější, že neudržíš své chutě na uzdě. Proč? No protože tvé tělo bude hledat tu nejrychlejší cestu k získání energie a tím bývají zpravidla tučná a sladká jídla.

Kvalitní a dostatečný spánek dál pomáhá k tomu, aby tělo nebylo ve stresu – tedy nezvyšovala se mu hladina stresového hormonu kortizolu, který ústí ve větší zadržování vody a z dlouhodobějšího hlediska znesnadňuje odbourávání tuků a naopak podporuje jeho ukládání. Nezapomínej, že největší část regenerace celého organismu probíhá právě v noci. Pokud budeš tuto část zdravého životního stylu zanedbávat, nemůžeš očekávat ty nejlepší možné výsledky.

 

5. Meditace

Při meditaci je nutné zcela zklidnit mysl a utlumit emoce postupným odvedením myšlenek. Díky tomu může mozek začít pracovat na jiných energetických frekvencích než při běžném stavu vědomí. Výsledkem je relaxace svalů, nervů a všech orgánů v těle, a s tím také celková regenerace organismu. S pomocí meditace se můžeš postupně zbavit úzkostí a depresí. Dál tím podpoříš svůj imunitní systém, usnadníš hubnutí, zmírníš bolesti, snížíš krevní tlak a zlepšíš spánek. V podstatě zde platí podobné benefity jako u kvalitního a dostačujícího spánku.

 

6. Otužování

Jak už jsem řekla ve videu, v našich tělech máme 2 typy tuku. Bílý a hnědý. Ten bílý je ten, se kterým většina žen neustále bojuje. Hnědý tuk má ale trochu jinou funkci, a tím je chránit nás před chladem. Mimo tedy další zdravotní benefity otužování, které jsem zmínila už ve videu, tak v rámci udržení štíhlé postavy během otužování (v chladném prostředí) tento hnědý tuk vytváří tepelnou energii, musí totiž sám získávat energii odjinud. V našich tělech je takový zdroj energie připravený k okamžitému použití – bílý tuk. Jinak řečeno, hnědý tuk je tuk spalující tuk. <img draggable=

 

<img draggable= VŠECHNY FAKTORY ZMÍNĚNÉ VÝŠE SE PROJEVÍ NEJEN PO PSYCHICKÉ STRÁNCE (JEJÍM ZLEPŠENÍ), ALE I PO TÉ VIZUÁLNÍ :-). Začni zdravím, začni UVNITŘ SEBE a uvidíš, že tvé snahy o vysněnou postavu půjdou mnohem lépe! <img draggable=

Přidej se k nám ve Strong Beauty členské aplikaci<img draggable= a uvidíš, že se ti bude makat mnohem lépe <img draggable=


Mohlo by se ti také líbit

Vyplatí se platit víc? Proč jsou BIO potraviny opravdu lepší

Vyplatí se platit víc? Proč jsou BIO potraviny opravdu lepší

Hubnutí jako novoroční předsevzetí? Jak to letos konečně nevzdat

Hubnutí jako novoroční předsevzetí? Jak to letos konečně nevzdat
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}