8 ledna

Co umí Thermomix? V kuchyni skoro všechno!

0  komentářů

Možná už sis všimla, že jsem nějakou chvíli v kuchyni jako “doma” 🙂 Nemysli si, vaření a přípravu zdravých a chutných jídel jsem měla ráda odjakživa, ale jak můj malý Kubík rostl a začal vyžadovat stále víc mé pozornosti, najednou bylo stále těžší dostát svým vlastním požadavkům na to, jak by mělo naše stravování vypadat. Ale časy se mění a s mým novým pomocníkem jsem zase zpátky v sedle!

Pokud jsi četla můj předchozí článek, tak víš, že  mám doma nového všestranného pomocníka, který mi výrazně urychlil a zjednodušil přípravu jídel. Jedná se o multifunkční hrnec Thermomix, díky němuž mám o hodně víc času pro svou rodinu, sebe i mé podnikání. Povím ti teď, co všechno tenhle multifunkční hrnec vlastně umí!

Šetří čas, nervy i peníze

Spousta z nás má v kuchyni kromě klasické varné desky a hrnců doslova celou další armádu pomocníků - mixéry, šlehače, roboty na hnětení, parní hrnce, mlýnky, rýžovary, pomalé hrnce, váhy a podobně. Všechny tyto přístroje máme většinou narvané ve skříních, poličkách i na kuchyňské desce, kde čekají, až se na ně dostane řada. Já jsem to tak také měla, ale zároveň jsem cítila, že mi příliš nepomáhají a vaření s nimi mi naopak přidává další práci. Vyměnit tyto všechny přístroje za jeden jediný - Thermomix - tak bylo opravdu skvělé rozhodnutí.

Je to velmi všestranný přístroj, který v sobě kombinuje snad všechny funkce, které bys při přípravy jídla mohla potřebovat:

 • ohřev
 • zahušťování
 • rýžovar
 • vaření vajec
 • fermentace
 • sous-vide
 • pomalé vaření
 • mixování
 • váha
 • příprava těsta
 • turbo sekání 
 • škrábání a strouhání (potřeba dopídit další komponenty, ale není to nezbytně nutné)
 • vaření v páře

Jakmile budeš s přípravou hotová, určitě oceníš i funkci předmytí, která během chvilky hodí hrnec do pucu. Samozřejmostí je ovšem i možnost umytí všech komponent v myčce.

Chytrý doma i na nákupech

To, co je na něm ale naprosto unikátní, je vestavěný tablet s recepty Cookidoo, díky nimž tě robot sám navádí přípravou vybraných jídel. Nejen, že tak nemusíš nosit v hlavě přesný postup každého receptu, ale také se už nemusíš bát, že se ti nepovede. Jednoduše si vybereš, co chceš připravovat a dále jen postupuješ podle instrukcí. Samozřejmě pokud chceš, můžeš i v rámci vestavěných receptů používat kreativitu, ingredience měnit nebo dochucovat dle svého. 

Praktickou vychytávkou je i mobilní aplikace Cookidoo, díky níž budeš mít nejen přehled o všech dostupných receptech, ale kde si můžeš přípravu jídel předem naplánovat a z potřebných surovin vytvořit rovnou nákupní seznam. Aplikaci i nákupní seznam pak můžeš sdílet i se svým partnerem, takže může do obchodu zaskočit cestou z práce i on! 

Zdravá jídla rychle a snadno

Co mám na Thermomixu nejradši? To, že si díky němu mohu připravit základní potraviny rodinného jídelníčku a mám tak naprostou kontrolu nad jejich složením i kvalitou. Oproti běžným mixérům má Thermomix takovou sílu, že si během chvilky vytvořím i úžasná ořechová másla, ořechovou mouku, rostlinná mléka nebo dochucovací kořenící pasty. Vím tak, co jím, a oproti nákupu těchto surovin v obchodě podstatně ušetřím. 

Kolik času já strávila v kuchyni při přípravě bramboráků nebo zeleninových placek - Thermomix to za tebe zvládne během několika málo minut! Ta časová úspora je teď vážně neskutečná! S vestavěnou funkcí vážení navíc můžeš suroviny přihazovat rovnou do nádoby Thermomixu a pokračovat tak v přípravě jídla rychle a snadno. Bez obav se pustíš i do fermentování, přípravy kvalitních vývarů nebo kváskového pečiva

Myslím, že každá žena (a nejen ta) si zaslouží víc času pro sebe, své zájmy, práci, ale také své děti a rodinu. Po několika měsících používání můžu říct, že Thermomix předčil všechna má očekávání, která jsem do něj vkládala. Je to pomocník, kterému prostě věřím, a proto jsem se stala oficiálně jeho nezávislým obchodním poradcem. Nyní si tak můžeš tento multifunkční kuchyňský hrnec pořídit rovnou u mě. Stačí se mi ozvat na info@domihostinska.cz a já ti zodpovím vše, co tě k němu zajímá. Moc ráda ti osobně předvedu ať v online prostoru nebo u tebe doma, záleží na tvé preferenci.

Také mě můžeš sledovat na sociálních sítích, kde ti ukážu, jaké zdravé dobroty mi pomáhá připravit.

S láskou, D.❤️


Mohlo by se ti také líbit

Zelenější, čistější a šťastnější: Proměna hlavních místností v non-toxic oázu

Zelenější, čistější a šťastnější: Proměna hlavních místností v non-toxic oázu
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
Sleduj mě na Instagramu