6 ledna

Můj nový pomocník v kuchyni – Thermomix

0  komentářů

Je to už pár měsíců, co nejsem na vaření sama. Mým každodenním parťákem se stal kuchyňský přístroj Thermomix, který jste mi vy, má drahá insta komunita, doporučili, a za to vám patří můj dík! Takže pokud už stejně jako já tehdy ani ty nechceš trávit v kuchyni vzácný čas, který můžeš věnovat sobě a svým dětem, zbystři. Povím ti, co mi pomohlo lépe skloubit péči o rodinu, zdravý životní styl i podnikání.

Kdo mě už nějakou chvíli sleduje na sociálních sítích, ví, že jsem se vás na začátku podzimu 2023 ptala, zda jste spokojeni s nějakým kuchyňským pomocníkem. Důvod byl prostý - byla jsem už trochu (no trochu víc) zoufalá. Nestíhala jsem. Nestíhala jsem věnovat kuchyni a přípravě jídel tolik času a pozornosti, kolik bylo potřeba, respektive, kolik jsem chtěla.

Jsem máma malého chlapce, který je na 100 % mou prioritou, ale zároveň jsem také manželka, lifestyle a fitness koučka a podnikatelka. Jsem spolumajitelkou projektu Zdravý start a majitelkou e-shopu GENTLE BUT STRONG s originálními autorskými šperky, které si kladou za cíl nejen ozdobit každou ženu, ale také podpořit její vnitřní sílu a energii. Všechny tyto role vyžadují mé plné nasazení, ale i můj den má jenom 24 hodin. A ačkoliv jsem se snažila ze všech sil, v jeden okamžik už to zkrátka nešlo všechno stíhat. 

V kuchyni jako na bojišti

Jako každá máma, která bojuje s časem a pocitem, že by měla a mohla dělat víc a lépe, jsem se i já dostala do fáze, kdy mi i prostá příprava výživných a zdravých jídel přerostla přes hlavu. Nejen, že  zabrala moře času, ale i poté jsem místo odpočinku ještě musela uklízet i spoustu kuchyňského haraburdí a přístrojů. Ani delegovat přípravu jídel na partnera nebylo řešením, protože on zkrátka vůbec nevěděl, co a jak si v kuchyni počít.

Na podzim roku 2023 jsem se tak rozhodla, že investuji do nějakého multifunkčního kuchyňského hrnce, který mi snad pomůže získat drahocenný čas i klid. Oslovila jsem proto svou drahou komunitu na Instagramu a mezi vašimi tipy začal stále více vyčnívat jeden, a to Thermomix

Investice, co se vyplatí

Nemám ve zvyku se rychle nadchnout, proto jsem si Thermomix opravdu důkladně proklepla. Přečetla jsem spoustu referencí, zkoukla videa a nechala si ho naživo ukázat. Zkrátka jsem zvážila všechna pro a proti, a i přes počáteční vyšší investici jsem se pro Thermomix rozhodla. A mohu říct, že od té chvíle jsem své volby nelitovala ani jednou! 

Proč? Protože Thermomix dokáže úplně vše, co je v kuchyni potřeba - mixovat, sekat, mlít a drtit, hníst, míchat i šlehat, vážit a také vařit tak, že to s ním zvládne úplně každý, a to bez toho aniž bys u něj musela stát a kontrolovat jej. Stačí jen naházet suroviny, otočit knoflíkem a o vše se ti robot postará naprosto sám - tak obrovská časová úspora, o které se mi snad ani nesnilo.

Thermomix však nešetří jenom můj čas a nervy, ale také peníze. Díky němu si mohu připravit i základní suroviny, které mně ve výsledku přijdou o více jak polovinu levněji než v obchodě (o kvalitě nemluvě). Kromě toho je Thermomix také energeticky úspornější než běžné kuchyňské spotřebiče, které s přehledem nahradí - to vám každý jeho uživatel určitě potvrdí :).

Společné vaření, jako párová terapie

Možná tě zajímá i to, co má drahá polovička na to? Upřímně řečeno, manžel dříve kuchyní spíš procházel, než by se tam déle zdržel 🙂 Co máme Thermomix, si ale díky integrovaným receptům s návodem troufá stále častěji nejen na běžná jídla, ale i na ta složitější! Thermomix mu zkrátka dodal jistotu i pomocnou ruku. Krok za krokem ho provede přípravou vybraného jídla a na konci si může užít můj zasloužený obdiv namísto zdlouhavého úklidu. A to ocení nejen on, ale hlavně naše manželství :). Obsluhu mimo jiné zvládnou i starší děti (pod dohledem rodičů samozřejmě). 

S Thermomixem připravíš cokoliv!

Po 4 měsících každodenního používání se kompletně změnil chod naší domácnosti, ze mně opadl zbytečný stres a naplno si teď užívám to, co Thermomix nabízí! Jako výživová poradkyně si kromě běžné stravy připravuji i vlastní ořechová másla a mouky, rostlinná mléka, marmelády i ochucovací pasty či fermentované potraviny a mnohem víc. Levou zadní najednou zvládnu i přípravu jinak časově náročných salátů, zdravých moučníků, ale také kváskového pečiva, smoothie nebo všemožných polévek. Díky návodu v Thermomixu vždy přesně vím, co mám dělat a výsledek je tak pokaždé perfektní - bez zbytečného času navíc, bez zbytečných omylů a chyb.

Jsem tu pro tebe

Pokud bych ti tedy mohla doporučit jen jednu věc, která by v každé kuchyni neměla chybět, byl by to právě Thermomix! Jelikož ze zkušeností opravdu vím, jak je těžké starat se o děti a domácnost, a zároveň jíst zdravě, sdílím své nadšení i s tebou. Rozhodla jsem stát nezávislým obchodním poradcem pro Thermomix, který v žádném obchodě neseženeš.

Ráda ti tak zprostředkuji nejen jeho koupi, ale i osobní předvedení u tebe doma či v online prostoru.

Zajímá tě, co všechno Thermomix vlastně umí a jestli za to opravdu stojí? V dalším článku - Co umí Thermomix - ti o něm povím mnohem víc. Začti se anebo mi rovnou pošli svůj dotaz na info@domihostinska.cz.

S láskou, D.❤️


Mohlo by se ti také líbit

Jak na zdravé a bezpečné opalování?

Jak na zdravé a bezpečné opalování?
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
Sleduj mě na Instagramu