21 března

Vitamin D: Klíč k tvému zdraví a vitalitě

0  komentářů

O vitamínu D se hodně mluví zejména v zimních měsících a to převážně v souvislosti s jeho nedostatkem. Možná si také nevíš rady s tím, jak tuto důležitou látku svému tělu poskytnout, když nežijeme u moře a sluníčko častokrát ne a ne vykouknout zpoza šedých mraků. Nezoufej, nyní ti poradím, jak zařídit, abys měla tohoto “slunečního vitamínu” dostatek i bez ohledu na počasí.

Co je vitamin D?

Vitamin D je vitamín rozpustný v tucích, který hraje klíčovou roli při mineralizaci kostí a zubů. Je nepostradatelný pro správný vývoj a údržbu naší kostní hmoty, svalů a imunitního systému. Navíc nám poskytuje ochranu před srdečními onemocněními a některými typy rakoviny. Nedostatek tohoto vitamínu může mít různé nepříjemné důsledky jako je pálení v ústech a krku, křeče nebo dokonce autoimunitní onemocnění. Bohužel, rizika spojená s nedostatkem vitaminu D jsou výrazně vyšší u kojenců, těhotných a kojících žen a starších lidí.

Jak získat dostatek vitaminu D?

Tento vitamín můžeš získat z několika zdrojů, přičemž nejlepší je jejich kombinování. Které to tedy jsou?

  • Sluneční záření: Pro doplnění vitamínu D stačí pouhých 30 minut denně na slunci. Na čerstvém vzduchu si provětráš hlavu, prohýbeš tělo a načerpáš sluneční paprsky plné energie a vitamínu D! 
  • Strava: Při skladbě svého jídelníčku si vybírej potraviny bohaté na vitamin D jako jsou vejce, houby, mléko a tučné ryby. Dávej ale vždy přednost organickým a BIO kvalitním potravinám, jejichž přínos pro tvé zdraví je vyšší než u komerčních a průmyslových produktů.
  • Doplňky stravy: Vitamínové suplementy se ti budou hodit zejména v zimních měsících, kdy není dostatek přirozeného slunečního záření. Vyber si kvalitní doplněk stravy s ověřeným složením a účinkem a starosti o množství vitamínu D tak můžeš pustit z hlavy. Dbej určitě na to, aby forma tvého suplementu byla vitamin D3.

Skvělé kombo D3 + K2

Pokud chceš pro své zdraví a vitalitu udělat maximum, zaměř se kromě vitamínu D (D3) také na vitamín K2. Tato kombinace totiž našemu organismu nabízí ty nejlepší benefity! Společnou prací se tyto dva vitamíny podílí na přenosu vápníku z krevního oběhu do kostí, čímž zvyšují hustotu kostí a podporují zdraví srdce

Vitamin K2 najdeš ve fermentovaných potravinách, vejcích a máslu. Pokud si vybíráš potravinové doplňky, poohlédni se po těch, kde tento vitamin obsažen ve formě MK-7!

Můj oblíbený doplněk v této formě najdete na Goodie - Liposomální Vitamin D3 + K2 + Magnesium. S kódem domi tam na něj navíc získáte i hezkou slevičku. 🌿🫶

Tvé zdraví je to nejcennější bohatství, co máš. Střez si proto jako podklad a pečuj o něj. Vychutnej si sluneční paprsky, hýbej se a jez pestrou stravu bohatou na vitamíny a minerály. Prostě buď šťastná a plná energie

Nenech si ujít i další články na mém blogu nebo mě sleduj na sociálních sítích, kde sdílím mnoho dalších tipů.  


Mohlo by se ti také líbit

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
Sleduj mě na Instagramu