28 ledna

Jak zajistit, aby ti v těhotenství nic nechybělo

0  komentářů

Doplňovat ty správné živiny v dostatečném množství se zdá kolikrát jako nadlidský úkol – hlavně v těhotenství, kdy je potřeba všech mikroživin (vitamínů a minerálních látek) podstatně zvýšená. Jaké jsou v těhotenství možnosti, aby tobě ani miminku nic nechybělo?

Základem živin je vždy strava, ale v dnešní době je to těžší

Co si budeme povídat, základem bude vždy především kvalitní strava. Rozhodně není na místě myslet si, že nás spasí „zázračné“ doplňky stravy. Už jen z jejich názvu je zkrátka jasné, že se jedná pouze o doplňky.

Ale právě proto, že se v těhotenství potřeba mikroživin zvyšuje, je vhodné zamyslet se, jak efektivně všechny tyto důležité mikronutrienty, které potřebuje tvoje tělo i miminko, získat. Ze stravy to jde totiž v dnešní dobře hůř a hůř – potraviny jsou zatížené pesticidy a naše půda je vyčerpaná.

Proto je vhodné zejména v těhotenství svůj jídelníček rozšířit o multivitamínový komplex. Nemělo by ti být ale jedno, jaký komplex to bude. 

Na co dbát při výběru multivitamínu:

  • Vstřebatelnost. V lékárnách totiž většinou seženeš jen syntetické formy vitamínů a minerálních látek. Ideální ale je volit přírodní, organické formy – nejlépe kapsle s volným práškem, které jsou certifikované na čistotu.
  • Formu daných složek. Např. kyselina listová musí být uvedená jako folát (její vhodná forma), aby ji umělo každé tělo efektivně vstřebat.
  • Aditiva. Pokud budeš pečlivě vybírat podle prvního bodu, tak se ti nestane, že budou tabletky obsahovat zbytečné blbiny navíc, jako jsou různá plnidla, pojivové látky apod.

Samozřejmě ti sem dám svůj tip! Hodně dlouho jsem vybírala takový komplex, aby splňoval vše, co od kvalitního doplňku stravy chci a nakonec má volba padla na multivitamin CODE raw prenatal od značky Garden of life z e-shopu Goodie (s kódem domi získáš slevu na celý nákup), který je bez chemických přísad a tepelných úprav znehodnocujících kvalitu. I jeho složení je naprosto perfektní.

Každopádně je taky dobré nemyslet si, že jeden komplex doplní vše, co potřebuješ. Jsou i další důležité látky, které je v těhotenství potřeba aktivně doplňovat. Věnovala jsem tomu celou kapitolu v mém e-booku Zdravé (nejen) těhotenství

Věřím, že se ti článek líbil! A pokud tě zajímají další témata týkající se těhu, projdi si určitě i další článku v rubrice Těhotenství! <3


Mohlo by se ti také líbit

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
Sleduj mě na Instagramu