28 srpna

Zázrak jménem Symprove aneb zdraví tvého mikrobiomu je základ – 1. díl

2  komentářů

Co že to? Symprove? Od tom jsem nikdy neslyšela… 

Přiznám, že jsem na tom donedávna byla úplně stejně… Teď už ale vím, oč jde, a ráda ti to prozradím 🙂

V dnešním článku se dozvíš:

  • Jak jsem se o Symprove dozvěděla a proč mi bylo doporučené?
  • Co že to Symprove vlastně je?
  • Kdy by ti mohly být tyhle kouzelné lahvičky nápomocné?
  • Jaké jsou nejčastější projevy narušeného mikrobiomu?

Jsi připravena? Tak jdem na to!

 

Jak jsem se o Symprove dozvěděla?

Už tomu bude přes půl roku, kdy pravidelně docházím na jednu soukromou kliniku v Praze s problémy, které mě delší dobu trápily a postupně je tam spolu řešíme. Mezi nimi byly i časté záněty močových cest. Na tyhle záněty jsem trpěla v minulosti opravdu často a byla doba, kdy mi doktoři v rámci 1 roku naordinovali asi 10 antibiotik. Ano, čteš správně, 10! A ano během 1 roku! Šílenost 🙁

Samozřejmě, že byla na vině i moje nevzdělanost. Neuměla jsem ještě vzít zodpovědnost za své zdraví do vlastních rukou a řešit to jinak, než posloucháním “autorit”. Takovým způsobem, o kterém budu vědět, že mi spolu s vyléčením zánětu zároveň nezruinuje zdraví, především mého vnitřního prostředí, mikrobiomu. Nechápej mě špatně, někdy jsou antibiotika skutečně potřeba, jenže dát jich někomu tolik a v tak krátkém časovém intervalu rozhodně není správné. A ještě k tomu, když to evidentně daný problém neřeší, ale pouze překrývá, záněty se neustále vracejí a intervaly “vyléčení” se jen zkracují.

Po nepříjemných zkušenostech s klasickou medicínou jsem se rozhodla řešit to jinde, konkrétně formou biorezonance a pouze za pomocí přírodních léčiv. Světe div se… možná placebo, možná ne, ale do několika měsíců bylo po zánětech.

Samozřejmě je vždy potřeba si uvědomit, že přírodní léčení vyžaduje čas a trpělivost. Obojí jsem ale po více jak ročních nezdarech s antibiotiky měla. Nebudu tady dál zabíhat do detailů, zkrátka jsem konečně měla pokoj a zánět se mi nyní vrátí opravdu ojediněle, když mu k tomu dám “dobré” podmínky jako prochladnutí, mokré plavky, hodně stresu,… apod.

Vzhledem k tomu, že na klinice, o které jsem se zmiňovala, přistupují k člověku skutečně s celým jeho případem, v jeho komplexnosti, jednou ze součástí první konzultace byl i detailní vstupní dotazník a dvouhodinový rozhovor s paní doktorkou ohledně mé zdravotní historie a současném zdravotním stavu. 

Když jsem paní doktorce řekla o své dlouhodobé zkušenosti s antibiotiky, zhrozila se a řekla, že pokud jsem jich měla tolik, je více než pravděpodobné, že můj mikrobiom nebude v pořádku. A to i přesto, že jsem již delší dobu žádná neměla, práškům se vyhýbám obloukem, jím zdravě, hýbu se a celkově dodržuji zdravou životosprávu. A že by mi doporučila podstoupit 12ti týdenní probiotickou kúru právě od Symprove.

 

Co že to Symprove vlastně je?

Jedná se o tekutá probiotika – 100% živé a aktivní bakterie. Ty pomáhají obnovit nebo udržet rovnováhu zdravé střevní mikroflóry, kterou v dnešní době lidi ztrácí špatnými stravovacími návyky a celkově nezdravým životním stylem.

Věděla jsi, že 90% lidského těla tvoří mikroorganismy? Naše tělo tvoří 10 miliard lidských buněk a 100 miliard mikrobiálních buněk.

Věděla jsi, že mikroorganismy jsou považovány za další orgán? 99% z nich se nachází ve střevech, takže pokud se tvým bakteriím něco stane, nejspíše se nevyhneš následkům. 

Věděla jsi, že zdravý mikrobiom je nepostradatelnou součástí tvého zdraví? 80% imunitního systému se nachází ve střevech a na jeho správné funkci se podílejí i bakterie!

A věděla jsi, že i tvůj metabolismus je ovlivňován bakteriemi? No ano, podílejí se dokonce i na ovlivňování tělesné hmotnosti.

A proč zrovna Symprove a ne nějaká jiná probiotika (budeme-li se bavit o doplňcích stravy)?

Bakterie, které jsou nejčastěji obsahem různých tablet, jsou sušené mrazem. Nejsou tedy živé a při užívání jsou neaktivní. A právě proto je jejich šance přežití v našem prostředí velmi nízká a většina z nich se v našich střevech není schopna aktivovat, aby začala plnit svůj úkol.

Symprove právě obsahuje živé aktivní bakterie, které se hned po vypití dostanou do tvého těla aktivně a díky tomu, že mají tyto bakterie tekutý základ, se v žaludku zdrží jen velmi krátkou dobu (nejsou tedy vystaveny kyselému a nepřátelskému prostředí žaludku). Nespustí tedy trávení a bakterie ihned doputují tam, kde jsou nejvíce žádoucí – do tvých střev.

A mimo to vždy preferuji osvědčené produkty a tahle probiotika získala už nespočet ocenění a referencí od ostatních konzumentů byly naprosto bezkonkurenční.

 

Kdy by ti mohly být tyhle kouzelné lahvičky nápomocné?

  • Jsi vystavena neustálému stresu?
  • Jsi kuřačka?
  • Dopřeješ si také ráda skleničku nějakého alkoholického drinku?
  • Co užívání antibiotik nebo pravidelné užívání analgetik (na bolesti hlavy, při MS,…), hm?
  • A co tvé stravovací návyky? Snažíš se omezovat zpracované potraviny a jíst skutečně kvalitní a celistvé potraviny? Anebo konzumuješ stravu bohatou na cukry?
  • Mimo to zde hraje roli i genetika a společně s ní mají výše popsané body na tvůj mikrobiom obrovský vliv.

Pokud ses v nějakých bodech našla, tak by ti pravidelná kúra Symprove (či jiných prověřených probiotik) například 2x do roka rozhodně prospěla a docílila bys tak určité zdravotní prevence vůči možným onemocněním a celkově nepříjemným stavům a projevům tvého těla, které by v důsledku narušeného mikrobiomu mohly nastat (možná už i nastaly).

 

Jaké jsou nejčastější projevy narušeného mikrobiomu?

  • Špatné trávení
   Trápí tě plynatost, nadýmání, průjem, zácpa nebo tě třeba často pálí žáha? To vše může být způsobené nemocnými střevy, protože pokud by byla v pořádku, budou zpracovávat potraviny bez problémů.
  • Neúmyslné změny tělesné hmotnosti
   Pokud je tvůj mikrobiom narušený, může negativně ovlivňovat schopnost absorbovat některé nutrienty (živiny), regulovat krevní hladinu glukózy a ukládání tuku v těle.
  • Poruchy spánku nebo neustálá únava
   Nezdravá střeva se mohou podílet na poruchách spánku a vést tak k chronické únavě. Většina serotoninu (hormon ovlivňující náladu a spánek), je vytvářena ve střevech. Změny v jeho hladině, způsobené střevními poruchami, tak mohou ovlivnit kvalitu spánku.
  • Podrážděná pokožka
   Zánět ve střevech, nezdravé stravování nebo potravinové alergie. To vše může způsobit syndrom propustného střeva, což následně umožňuje vstřebávání některých bílkovin, které aktivují imunitní systém a způsobují tak podráždění pokožky a onemocnění, jako je například ekzém.
  • Autoimunitní onemocnění
   Střevní poruchy mohou zvyšovat v těle zánět a ovlivňovat tak správné fungování imunitního systému. To se pak následně podílí na vzniku autoimunitních onemocnění.
  • Potravinové intolerance
   Potravinové intolerance jsou důsledkem neschopnosti trávit některé složky potravin (na rozdíl od potravinových alergií, které jsou způsobeny reakcí imunitního systému vůči určité složce potravy). Za nedostatečné trávení některých potravin může být zodpovědné narušení střevního mikrobiomu, především bakteriálního zastoupení. Mezi typické projevy intolerance patří nadýmání, plynatost, průjem, bolest břicha nebo nevolnost.

V dalším článku tě budu informovat, jak se po užívání Symprove cítím já a co se u mě změnilo! 🙂

Více informací včetně zajímavých článků se můžeš dozvědět na stránkách Symprove.

PS: na Symprove ode mě máš také slevičku s kódem domi5 !❤️


Mohlo by se ti také líbit

Přírodní sexy opálení už za 4 hodiny

Na kvalitě vody záleží! Aneb proč filtrovat svou vodu?

Sem hoď svůj koment

Tvá e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}