16 ledna

Sbohem gelové nehty jednou provždy

0  komentářů

V dnešní době si každá žena přeje být “perfektní”. Touží po dokonalé postavě, krásných, dlouhých vlasech, velkých rtech, poprsí a dlouhých, barvených, na první pohled perfektně vypadajících nehtech.

To často znamená podstupování nesmyslných dietních režimů, umělé prodlužování vlasů a jejich barvení do vyumělkovaných barev, nebo podstupování několika i větších zákroků, aby se přiblížila svému ideálu. Nebo spíše ideálu, který vídáš všude kolem sebe. Na sociálních sítích, časopisech, apod.

Kdo tento trend určuje? Proč se tím tolik žen nechává ovlivnit? Proč ženám nestačí jejich přirozená krása? To jsou otázky.. Dle mého je největší problém v nedostatku zdravého sebevědomí, které by každá žena měla mít, ale o tom tento článek není. Dnes bych bych ti tu chtěla popsat mou zkušenost s jednou z těchto “vylepšovacích” metod, a tou jsou GELOVÉ NEHTY.

Spolu s přechodem na netoxickou domácnost a přírodní kosmetiku jsem se zkrátka jednoho dne pochopitelně rozhodla dát dolů i tadyty svoje "mazlíky".

Vypadají docela hezky, co myslíš?

gelove-nehty

No a teď to, co po nich zbylo….

poskozene-nehty

No ano, přesně takhle vypadaly mé nehty po sundání těch umělých. Krása, že?

Přitom vzhled nehtů po sundání těch gelových není jedinou daní, kterou musíme za tuhle nádheru “zaplatit”.

Mezi další nevýhody gelových nehtů patří také:

  • Zbavení přírodního lesku (zdrsnění povrchu nehtu) - před samotnou aplikací se narušuje integrita nehtu a nehty se ztenčují.
  • Časté aplikování gelu narušuje strukturu nehtu a dochází k poškození nehtového lůžka.
  • Špatná aplikace ti může přivodit nepříjemné, až i bolestivé infekce.
  • Může trvat až několik týdnů, než dojde k regeneraci přírodního nehtu.
  • Pravidelné ozařování UV lampou!

Ano, je pravda, že někdo si nechá udělat nehty pouze na nějakou událost nebo určité období. Já jsem je bohužel měla snad 10 let v kuse (má hloupost). Kdyby tak bylo mé mladší já chytřejší a mělo informace, které má dnes, tak by si umělé nehty nikdy nedalo udělat. Každopádně tomu tak nebylo, a tak jsem teď půl roku musela nést následky.

Po "X" letech pravidelného doplňování krásně vypadajících nehtíků jsem trpěla neskutečnou slabostí vlastních nehtů a jejich třepením. Neskutečně to bolelo, pilovat jsem je musela téměř až na maso, protože jinak bych se o všechno (díky lámání) zadrhla a tu bolest pak bych asi zažít nechtěla.

Jsem maximálně ráda, že jsem to udělala, protože teď můžu konečně říct, že mám své vlastní nehty zdravé, hezké a pevné!

aktualni-nehty
lak-na-nehty-v-ruce

A když teď hlavně už vím, co mi to způsobilo, tak se k nim rozhodně nikdy vracet nehodlám!

Má nynější péče se skládá z výrobků od značky SpaRitual, o které jsem se dozvěděla od své kamarádky Káti.

SpaRitual nabízí vše pro kompletní péči o ruce, nohy a nehty. Všechny výrobky jsou získávány šetrně a jsou používány skutečnými profesionály v oboru na celém světě. Zároveň se značka věnuje životnímu prostředí, nabízí pouze vegan a paraben-free produkty, které jsou rovněž bez DBP, toluenu, formaldehydu a formaldehydové pryskyřice.

kosmetika-pece-o-nehty

Vždy se snaž volit co nejpřirozenější cestu ke kráse, protože jedině tak se můžeš vyhnout zbytečným zdravotním komplikacím, které za to rozhodně nestojí. Krásné nehty si totiž můžeš udržovat i bez zbytečných chemikálií a negativních dopadů na tvé zdraví.


Mohlo by se ti také líbit

Přírodní sexy opálení už za 4 hodiny

Na kvalitě vody záleží! Aneb proč filtrovat svou vodu?

Sem hoď svůj koment

Tvá e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}