16 ledna

Proč dát gelovým nehtům jednou provždy sbohem

0  komentářů

V dnešní době si každá žena přeje být “perfektní”. Touží po dokonalé postavě, krásných, dlouhých vlasech, velkých rtech, poprsí a dlouhých, barvených, na první pohled perfektně vypadajících nehtech.

To často znamená podstupování nesmyslných dietních režimů, umělé prodlužování vlasů a jejich barvení do vyumělkovaných barev, nebo podstupování několika i větších zákroků, aby se přiblížila svému ideálu. Nebo spíše ideálu, který vídáš všude kolem sebe. Na sociálních sítích, časopisech, apod.

Kdo tento trend určuje? Proč se tím tolik žen nechává ovlivnit? Proč ženám nestačí jejich přirozená krása? To jsou otázky.. Dle mého je největší problém v nedostatku zdravého sebevědomí, které by každá žena měla mít, ale o tom tento článek není. Dnes bych bych ti tu chtěla popsat mou zkušenost s jednou z těchto “vylepšovacích” metod, a tou jsou GELOVÉ NEHTY.

Spolu s přechodem na netoxickou domácnost a přírodní kosmetiku jsem se zkrátka jednoho dne pochopitelně rozhodla dát dolů i tadyty svoje "mazlíky".

Vypadají docela hezky, co myslíš?

gelove-nehty

No a teď to, co po nich zbylo….

poskozene-nehty

No ano, přesně takhle vypadaly mé nehty po sundání těch umělých. Krása, že?

Přitom vzhled nehtů po sundání těch gelových není jedinou daní, kterou musíme za tuhle nádheru “zaplatit”.

Mezi další nevýhody gelových nehtů patří také:

  • Zbavení přírodního lesku (zdrsnění povrchu nehtu) - před samotnou aplikací se narušuje integrita nehtu a nehty se ztenčují.
  • Časté aplikování gelu narušuje strukturu nehtu a dochází k poškození nehtového lůžka.
  • Špatná aplikace ti může přivodit nepříjemné, až i bolestivé infekce.
  • Může trvat až několik týdnů, než dojde k regeneraci přírodního nehtu.
  • Pravidelné ozařování UV lampou!

Ano, je pravda, že někdo si nechá udělat nehty pouze na nějakou událost nebo určité období. Já jsem je bohužel měla snad 10 let v kuse (má hloupost). Kdyby tak bylo mé mladší já chytřejší a mělo informace, které má dnes, tak by si umělé nehty nikdy nedalo udělat. Každopádně tomu tak nebylo, a tak jsem teď půl roku musela nést následky.

Po "X" letech pravidelného doplňování krásně vypadajících nehtíků jsem trpěla neskutečnou slabostí vlastních nehtů a jejich třepením. Neskutečně to bolelo, pilovat jsem je musela téměř až na maso, protože jinak bych se o všechno (díky lámání) zadrhla a tu bolest pak bych asi zažít nechtěla.

Jsem maximálně ráda, že jsem to udělala, protože teď můžu konečně říct, že mám své vlastní nehty zdravé, hezké a pevné!

aktualni-nehty
OZN-laky-na-nehty

A když teď hlavně už vím, co mi to způsobilo, tak se k nim rozhodně nikdy vracet nehodlám!

Barevné nehtíky se mi ale stále líbí a mé aktuálně oblíbené laky na nehty jsou od značky OZN. Kategorie laků je zatím jediná, u které na trhu prakticky neexistuje 100% netoxická varianta. Vždy jde do značné míry o kompromis. 

Ovšem pro všechny, kteří laky na nehty rádi používají a současně hledají co nejméně toxickou variantu, je OZN ideální. Barvy jsou bohatě pigmentované a odolné. Laky jsou tzv. 22-free, tedy neobsahují 22 nejvíce toxických složek, které se používají v lakovacím odvětví.

Vždy se snaž volit co nejpřirozenější cestu ke kráse, protože jedině tak se můžeš vyhnout zbytečným zdravotním komplikacím, které za to rozhodně nestojí. Krásné nehty si totiž můžeš udržovat i bez zbytečných chemikálií a negativních dopadů na tvé zdraví.

Mimo to na značku OZN na Wereco.store můžeš využít při nákupu slevičku a kódem domi 💚, která samozřejmě platí i na ostatní produkty :-).


Mohlo by se ti také líbit

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}