3 září

Neboj se těžkých vah!

0  komentářů

Hodně holek se nabírání svalové hmoty, a tím pádem například zvětšování stehen a jiných partií, dost bojí. Většina z nich má strach, že když začnou zvedat větší váhy, tak se z nich za krátkou chvíli stanou skoro kulturistky🙈.

Samozřejmě stále platí, že každá z nás je individuál a jako u stravy bude každé sedět něco trochu jiného i v tréninku. Hlavně by jsi měla vždycky dělat takovou aktivitu, která tě opravdu baví.

Jak tedy poznáš, že ti sedí víc to nebo ono? Jednoduše to na nějaký čas zkusíš a vyvodíš si vlastní závěr. Není nic jednoduššího a ani na to nepotřebuješ rady žádných koučů.

Co se ale týče toho tolika obávaného nárůstu svalové hmoty u žen, tak je to mnohem těžší, než si holky často myslí.

Svalová hmota je aktivní tkáň, která spotřebovává velké množství energie, kterou svému tělu dodáváš z kvalitní stravy. Aby tedy vůbec bylo možné nějaké svaly budovat, musí být tvůj jídelníček kvalitní, obsahovat dostatečné množství bílkovin a hlavně celkově musí být přijatá energie ze stravy dostačující. Při snaze o nárůst svalové hmoty jsou ale důležité i jiné faktory, jako:

  • správně nastavený trénink,
  • kvalitní a dostatečný spánek,
  • míra stresu,
  • celkové zdraví,
  • genetika,
  • a samozřejmě i disciplína a vytrvalost.

Je toho víc než dost, co svalový nárůst ovlivňuje, ale jakmile toho docílíš, svalová hmota bude udržovat tvůj metabolismus v chodu, což pak také umožňuje tvému tělu spalovat větší množství energie, neboť ji potřebuje více a tím udržuje tvé tělo nejen hezky osvalené, ale zároveň štíhlé.

To, že vykouknu při cvičení nebo zatnutí nějaké svaly ještě neznamená, že jsi “mužatka”.

V běžném ohozu a za jiných podmínek to není až tak viditelné. To, co vidí ostatní, je spíš to, že na sobě makáš, máš vypracovanou postavu a nevypadáš v oblečení jen jako rovná “tužka”.

Neboj se na sobě usilovně pracovat, zvedat vyzývavé váhy, zvyšovat svou sílu a dávat si nové mety – neboť přesně to je cesta ke krásné štíhlé fitness postavě, která prezentuje ženskost. Ráno nahoď legíny a pořádně se znič🏋️‍♀️, večer nahoď šaty a ukaž, jaká ženskost a jemnost se v tobě skrývá🌸.

 

 


Mohlo by se ti také líbit

ABS workout pro sexy bříško

ABS workout pro sexy bříško
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}