...merch s příběhem...

GENTLE BUT STRONG


Jak vůbec vznikla myšlenka vlastního merche?


Na začátek, než si třeba povíš: „No jo, zase další věci na prodej“, bych ti chtěla v krátkosti říct, co za tímto nápadem stojí a jak to celé vzniklo.

Vše, co dělám, musí mít pro mě nějaký smysl – např. ve formě šíření zdravého životního stylu, inspirace nebo nějaké symboliky. Ať už je to tvorba na sociálních sítích, psaní e-booků anebo nově prodej merche. A právě u tohoto merche symbolika je. 

Celé to začalo mým porodem. Z ničeho nic jsem byla nucena zvládnout situace, které by mě po mém pohádkově kouzelném těhotenství ani ve snu nenapadly. Vyvolávání porodu -> velké bolesti -> ztráta vědomí -> hypoxie mého malého Kubíka -> akutní císařský řez.

  • pozn.: Hypoxie je způsobena sníženou dodávkou kyslíku. Asfyxie je nejhorší stádium tzv. hypoxicko-ischemického poškození plodu. Nejmírnější stádium je hypoxémie, pak následuje hypoxie a asfyxie je zpravidla poslední fází, která pokud není rychle odvrácena, vede k poškození nebo dokonce úmrtí novorozence.

Strach a stres, který jsem v tuto chvíli cítila, se nedá popsat. Pokud by tě můj porodní příběh zajímal podrobněji, natočila jsem o něm celé video.

Vše, co jsem popsala, se semlelo zhruba během půl hodiny jako reakce na vyvolávací tabletu. Ale to, co přišlo po porodu, bylo ještě horší. Probuzení se do opravdu velkých pooperačních bolestí, nemožnost vstát z postele, spouštění laktace, snaha o kojení, bradavky do krve, psychické vyrovnávání se s tím, co a jak se právě stalo a do toho ještě zhoršení zdravotního stavu mého manžela z důvodu stresu a velké únavy (naštěstí pouze krátkodobě).

Bylo to silné. Hodně silné. Při každé vzpomínce na toto období mi naskakuje husí kůže.

Jako každé ženě mi ale zbývala pouze jedna věc. Postavit se tomu čelem. Zvládnout to a co nejdříve se postavit na nohy. Ten malý zázrak, který jsem 9 měsíců nosila pod srdcem, mě totiž potřeboval víc než cokoliv jiného.

My ženy jsme od přírody vnímány spíše jako něžné a křehké „květiny“, které mají především pečovat o své partnery, děti a lidi kolem sebe, ale v každé z nás se skrývá i druhá stránka. A to obrovské odhodlání a síla, díky které dokážeme zvládnout všechny překážky a problémy, které nás v životě potkají. A přesně toto má můj merch symbolizovat.

Květiny a motiv ženy znázorňují naši něžnost a motiv lvice zase sílu. Definuje nás totiž obojí a měly bychom na to být pyšné. Za motivem tohoto merche tedy stojí příběhy každé z nás. Jsou to příběhy, které se mohou týkat naprosto čehokoliv, díky čemuž každá žena poznala svou skutečnou vnitřní sílu.

A pokud nemáš svůj příběh, nevadí! Souhlasíš se symbolikou žen vyplývající z motivu výše? Utíkej se na merch podívat, protože věřím, že tě naprosto nadchne i bez vlastního příběhu! 🙂


Všechny produkty, které u mě můžeš vidět, jsou z certifikovaných, udržitelných a velmi kvalitních materiálů, protože i materiály, kterými se obklopujeme ovlivňují nás a na naše životní prostředí, na čemž mi velmi záleží.


Máš i ty svůj příběh, díky kterému jsi poznala svou lvici uvnitř?

Ráda bych jako součást této myšlenky a merche vytvořila prostor pro vzájemné sdílení osobních příběhů každé z nás. Cílem je vzájemná inspirace a uvědomění si, že nikdy nejsme jediné, které si prochází náročným obdobím. Každá z nás má vlastní příběh a každá se s ním vypořádá jinak.

Když jsem sdílela svůj porodní příběh na YT, hodně žen mi psalo, že obdivují, jak to beru. Že ony stále bojují s přijetím toho, co se jim v rámci porodu stalo, případně s přijetím jizvy. A také mi psaly, že jsem jim dala jiný pohled na věc. Soustředily se stále na to negativní a zapomněly na to podstatné – jizvou přišlo na svět to nejcennější, co teď v životě mají.

Ať se náš příběh bude týkat čehokoliv (nejen porodu), vždy si můžeme vzájemným sdílením osobních zkušeností a poznatků pomoci.

Pokud bys chtěla přispět k této myšlence, budu moc ráda, když mi zanecháš svůj příběh ve formuláři níže.

Příběhy budu veřejně sdílet na samostatné stránce + sociálních sítích, aby mohly plnit svou funkci, a tou je pomáhat ❤️.Poděkování

Touto cestou bych chtěla poděkovat lidem, bez kterých by tento merch nevznikl a byly v realizaci celé myšlenky velmi nápomocní.

  • Liskazlevandul za její krásný motiv a trpělivost s mými výmysly a požadavky.
  • Magi za vstřícnost, skvělou komunikaci a ochotu s čímkoliv pomoci a poradit při výběru oblečení a následném tisku i celkovém zpracování návrhu.
  • Tondovi, mému zachránci s IT záležitostmi.
  • A taky svému manželovi za podporu všech mých nápadů a chuti něco tvořit 💙.

A vám holky, děkuji za podporu mého projektu a celé jeho myšlenky. Jste skvělé a moc si toho vážím ❤️.