4 září

Kokosovo-vanilkový dort s jahodami

1  komentářů

Chceš oslnit krásně barevným dortem, který potěší nejen oči, ale hlavně tvůj mlsný jazyk? Zkus tenhle, je plný jahod a voňavého kokosu, doladěný k dokonalosti vanilkou a navíc je plný zdravých dobrot!

Tvoje chuťově buňky zažijí opravdovou jízdu, které nebudeš litovat 🙂 A dortík jistě sklidí úspěch! Je třeba ještě něco dodávat? Ne? Tak pojď na to! 😉

 

INGREDIENCE

Na korpus:

Na krém:

Na zdobení:

 

POSTUP

Jahody nakrájej na menší kousky a nechej stranou. Ořechy rozdrť a spolu s kokosovou moukou vmíchej do rozpuštěného oleje. Potom směs namačkej do kulaté otevírací formy na dort (průměr cca 22 cm) se dnem vyloženým pečícím papírem a dej chladit do lednice.

Na krém smíchej tvaroh s kokosovým mlékem, proteinem, erythritolem, vanilkou, citrónovou šťávou a vše důkladně umixuj. Pověř agar cca 4 minuty a poté ho rychle vlij do umixované směsi a znovu mixujeme, aby se promísil ve směsi dřív, než ztuhne. Mixuj ještě tak minutu, případně setři ze stěn a zopakuj. Zde je třeba jednat rychle.

Pak do směsi přimíchej připravené jahody, promíchej, nalij na ztuhlý základ a dej nejméně na 3 hodiny chladit do lednice.

Na závěr můžeš ale nemusíš rozpustit hořkou čokoládu, polij s ní dort a vrať do lednice ztuhnout ideálně přes noc. Servíruj dozdobené zbytkem jahod a mátou.

Ingredience označené * mám z Goodie, kde ode mě máš s kódem domi slevu na každý nákup💚.


Mohlo by se ti také líbit

Palačinky s nutellou

Palačinky s nutellou

Diskuze je uzavřena.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}