23 listopadu

Fit marokánky bez přidaného cukru

1  komentářů

Jedno z mých oblíbených vánočních cukroví jsou marokánky. Miluju tu sušenkovito-měkkoučkou strukturu, křupavé oříšky v nich a slaďoučké ovoce… A co teprve ta čokoška na povrchu! Už se ti sbíhají sliny? 🙂 

Mám pro tebe dobrou zprávu. Marokánky, které si připravuji doma, neobsahují žádný přidaný cukr a celkově jsou mnohem zdravější, než ty kupované i klasické. Pořád je to celkem kalorická bomba, ale rozhodně dodají tělu spoustu energie a zdraví prospěšných látek, vlákninu, minerály,... A prostě – jsou výborný a stojí za vyzkoušení! 🙂

fit-marokanky-bez-cukru

INGREDIENCE

(1 plech, cca 12 kousků)

POSTUP

Na pánvi si smíchej Ghí, mléko a sirup. Za stálého míchání nech rozpustit tak, aby se vše hezky spojilo. Poté přidej ovesné vločky, mléko a chvíli míchej, dokud vločky pěkně nenabobtnají.

Švestky, meruňky i oříšky si najemno nasekej a poté vše přidej do směsi připravené na pánvi. Důsledně promíchej a poté můžeš sundat z plotny.

Teď už si jen na plech vyložený pečícím papírem vytvoř marokánky a vlož je do trouby předehřáté na 170 stupňů. Peč cca 20-25 minut. Marokánky nech pořádně zchladnout a připrav si polevu.

Ingredience označené * mám z Goodie, kde ode mě máš s kódem domi slevu na každý nákup💚.

fit-marokanky-bez-cukru2

Na polevu si rozpusť čokoládu s kokosovým olejem ve vodní lázni a vychladlé marokánky jimi pak buď potřeš, anebo cik cak přeliješ.

fit-marokanky-bez-cukru3

Ta vůůůůně! 🙂 Vydržíš je všechny nesníst do Vánoc? 🙂


Mohlo by se ti také líbit

Palačinky s nutellou

Palačinky s nutellou

Diskuze je uzavřena.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}