bezlepkove-rezy-s-vanilkovym-termixem-a-malinami

 

Lahodně vanilkové buchtové těstíčko v kombinaci s malinami, ovoněné čerstvou mátou. To prostě musíš vyzkoušet! K odpolední kávě ti tento dezertík zažene chutě na sladké, doplníš pořádnou dávku bílkovin a zároveň se nemusíš bát o udržení své štíhlé linie, protože je zcela BEZ CUKRU!

 

INGREDIENCE

Na těsto:

Na krém:

Na ozdobu:

  • maliny
  • čerstvá máta

bzl-rezy-s-vanilkovym-termixem-a-malinami

 

POSTUP

Žloutky rozmíchej s tekutým kokosovým olejem. Bílky vyšlehej na tuhý sníh, ten se přidá až nakonec. Ke žloutkům vmíchej sladidlo dle chuti a vanilkové koření. Poté přidej k základu kefír, skořici, kakao, obě mouky a přášek do pečiva. Směs důkladně promíchej a nakonec přilij teplé mléko. Nakonec už jen pomalu vmíchej sníh.

Výsledkem by mělo být lité, nadýchané těsto, které naliješ do většího pekáčku (rozměry cca 35 x 40 cm) tak, aby těsto pokrylo dno (cca 1,5 cm na výšku). Cílem je nízký nadýchaný řez, který jen přeložíš na sebe a nemusíš tak řezy krájet napůl.

Dej do trouby a nech péct při 180°C cca 20 min, poté vyndej, rozkroj na 2 části a nech vystydnout. Mezitím si připrav tvarohovu náplň: tvaroh, protein, skořici a mléko důkladně smíchej. Hotovým krémem namaž 1 polovinu, druhou polovinu přiklop a vzniklé řezy dozdob čerstvými malinami a mátou.

Přeju ti dobrou chuť a budu ráda, pokud mi napíšeš, jak ti tyhle řezy chutnaly! 🙂

 

Nezapomeň, že pro nákup na Veganza Store máš s kódem DOMI5 ode mě slevu 😉